Округ № 4. Депутатські будні Сергія РИБАЧКА та співпраця з ОСББ

Голова правління ОСББ «Серпневе» Володимир  Громадченко ( вулиця 24 Серпня, 5) –   

кандидат наук, доцент. В минулому декан гідротехнічного факультету НУВГП. Впродовж шести років працює головою ОСББ. Це  п’ятиопверховий будинок на три підїзди.

    Який стан справ в ОССБ сьогодні і як налагоджена співпраця мешканців зі своїм депутатом, –   поговоримо у цій статті.

Рівне – одне з небагатьох міст, де діє Муніципальна програма з підтримки ОСББ. Чи вдалося Вам скористатися  цією програмою? Наскільки вона є ефективною?

    На мій погляд, ця програма дуже ефективна. І наше ОСББ «Серпневе» неодноразово користувалося нею. Місто в цьому напрямку співпрацює з нами дуже добре. І мені здається, були часи, коли Рівне  вийшло на перші позиції з розвитку та підтримки ОСББ.

      Наше об’єднання «Серпневе» по цій програмі зробило три капітальних  ремонти: замінили дах у  будинку, оновили повністю водопровід, каналізаційну систему, провели капітальний ремонт  трьох під’їздів. Співфінансування на той момент було 30 на 70. Де 30% – кошти мешканців, а 70 – сума, виділена в рамках програми.  

     Станом на сьогодні програма діє в межах співфінансування 40 на 60. Це, я вважаю, теж непогано. Втім, є дороговартісні проекти: заміна ліфтів, ремонт дахів, програма з утеплення. І вона у наших сьогоднішніх реаліях, не зовсім під силу мешканцям та багатьом ОСББ. Мені здається, краще таких проектів зробити менше, але врахувати спроможність співвласників багатоквартирних будинків.

Напевно ОСББ вирішує свої питання не лише в рамках реалізації програми. Як виглядає у Вас співпраця з депутатським корпусом міста? Чи є діалог та підтримка?

      Особисто я і наше ОСББ маємо тісну співпрацю з депутатом по нашому округу Сергієм РИБАЧКОМ. Співпрацюємо вже впродовж року. Нещодавно команда «РІВНЕ РАЗОМ» допомогла нам вирішити питання з облаштування  будинку сучасними сміттєвими контейнерами.

    Підтримка та взаєморозуміння є і сьогодні. Наразі нам вдалося вирішити ще одну проблему    облаштування   прибудинкової території: глибокі вибоїни, провалені ніші під каналізаційні люки тощо. Це те, як донедавна виглядав наш двір. Сьогодні, завдяки підтримці Сергія РИБАЧКА можу з впевненістю констатувати, що проблема знята з порядку денного.

    Не повірю, що у вас немає «дорожньої карти», в яких напрямах далі працювати з покращення благоустрою території навколо будинку. Яку роль тут знову може відігравати координація роботи зі своїм депутатом на окрузі?  

    Так. Це правда. В планах – будівництво парковки для автомобілів. Хочемо пронумерувати кожне паркомісце для мешканців наших квартир. Це дасть змогу впорядкувати розміщення автотранспорту на нашому подвір’ї. І це вкрай важливо зробити. Тому що сьогодні ситуація виглядає так – постійні затори, перегороджені проїзди, обурені сусіди. М’яко кажучи, картина не зовсім приємна, як для центру міста.

    Інше завдання – обрізання гілля старих сухих дерев. Причому, не лише на території нашого ОСББ, а й по місту загалом. Це дуже серйозна проблема, на мою думку. У нас сьогодні по Рівному є чимало сухих та старих дерев, які можуть просто впасти. І можемо мати невтішну картину, навіть із людськими жертвами. Пригадайте нещодавні  буревії у місті. Ви все самі бачили: розкидане гілля  на проїжджій частині, а  подекуди  навіть цілі дерева, вирвані з корінням.

На Вашу думку, наскільки обґрунтованим є судження з приводу важливості утеплення будинків, аби заощадити енерговитрати?    

      На сьогоднішній день централізоване опалення вже себе вичерпало. Далеко не потрібно їхати – та ж сама Польща. Голови ОСББ масово прагнуть встановити у своїх багатоповерхових будинках автономні котельні на альтеративному паливі. Я особисто бачу вихід з ситуації  в індивідуальному опаленні. Це можуть бути теплові насоси, сонячна енергія,  котельні на під’їзд (на електриці чи пилетах). Тобто є багато цікавих проектів. І рано чи пізно ми всі дійдемо до цього.

    Що Ви очікуєте від нової програми на 2022 рік? Що би ви хотіли у ній побачити?

    Маю пропозицію з утеплення торців будинків. Адже саме там найбільші тепловтрати. Хочеться, звісно, реалізувати бажання з впорядкування парковки, очищення міста від старих дерев. Розраховуємо у цьому на допомогу та підтримку нашого депутата Сергія
РИБАЧКА  та комунальних служб.  Сьогодні завітали до приймальні «РІВНЕ РАЗОМ», аби подякувати нашому депутату і вручити йому подяку від мешканців нашого будинку, оскільки, коли на твоєму окрузі відповідальний депутат, –  можна вважати, що частину роботи вже виконано.