Четвер, 16 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

Депутати розглянули 23 питання.

Чимало з них стосувалися внесення змін до вже діючих міських програм.

Серед них – внесення змін до Програми розвитку КП «Електронік – Рівне».

Так Сьогодні на засіданні бюджетної комісії Рівненської міської ради депутати розглянули низку питань, серед як внесення змін до Програми розвитку Комунального підприємства «Дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Електронік-Рівне».

Директор закладу продемонстрував присутнім фото приміщень, дахів та інших локацій табору, які потребують нагального усунення проблем.

Серед іншого – це дах у приміщенні, де розташована соляна кімната. Там зберігається 20 тонн солі, яку працівники захистили самотужки. Втім, у закладі побоюються, що за рік-два почне руйнуватись все приміщення. Тож зреагувати потрібно негайно. Також депутати погодили виділення додаткових коштів на зміцнення матеріально-технічної бази «Електроніка».

Зокрема, це придбання трактора, встановлення системи сигналізації, відновлення водопровідної вежі.

«Щодо трактора, то ми вже знайшли варіант для господарських потреб. У нас все: дрова, постіль та інше працівники носять вручну, взимку сніг прибирають лопатами. Це все люди роблять і ми хочемо спростити їм завдання, тож ця річ у господарстві потрібна. На систему сигналізації потрібно 100 тисяч гривень, щоб покрити всю територію. Це буде економічно вигідніше, адже один працівник не охоплює 6 гектарів, як може охопити ця система сигналізації. Відновлення водопровідної вежі: одна вежа в нас знаходиться за 800 метрів від табору, а інша – старіша, знаходиться на території «Електроніка», вона ці роки не працювала, але за дослідженнями вода там краща, аніж та, якою ми зараз користуємось. Тому хочемо за 50 тисяч прочистити стару та купити новий насос для того, щоб видобувати цю воду», – розповів Олег Хижняк.

Для довідки: Від початку червня у «Електроніку» оздоровили понад 1300 дітей. За рахунок цього заклад отримав майже 10 мільйонів гривень. Ці кошти планують спрямувати на ремонт в одному з корпусів, в тому числі замінити вікна та обладнання санвузлів. У «Електроніку» мають на меті запропонувати відвідувачам кращі умови та стати конкурентоспроможними, аби до них їхати і дорослі, і діти.

Четвер, 16 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

«За останні два роки ситуація з оснащенням шкіл поліпшилася. І нині у 36 навчальних закладах Рівного та Квасилова налічується понад 2 тисячі комп’ютерів з ноутбуками. Так, у 2019 році була субвенція з держбюджету за умови співфінансування з містом. І закупили 384 комп’ютери на понад 4 млн. грн. З цієї суми 70% коштів надав держбюджет.

Покращити ситуацію з оснащенням шкіл допомогла пандемія коронавірусу і запроваджене дистанційне навчання. Бо для його проведення у школи Рівного закупили 380 роутерів, 97 маршрутизаторів , 142 акустичні системи, 142 веб-камери і 50 триподів – тримачів для мобільних телефонів», – повідомив депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ», заступник начальника управління освіти міста РІВНЕ Василь ХАРКОВЕЦЬ.

Втім, якщо декілька років тому на 1 комп’ютер міста припадало 19 учнів, то нині 15. Але вимога Міністерства – 10 дітей на 1 комп’ютер.

За результатами виступу Василя ХАРКРОВЦЯ члени міськвиконкому ухвалили рішення надалі сприяти розвитку інноваційного простору в закладах освіти Рівненської міської територіальної громади, а управлінню бюджету і фінансів забезпечувати фінансування для створення умов щодо розвитку інноваційного простору освіти.

Середа, 15 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

В рамках такої співпраці передбачено максимальне залучення учнів та викладачів предмету «Захист України». Уроки домедичної підготовки, стрільби, майстер класи з поводження зі зброєю. Також перегляд патріотичних фільмів і не лише.

Це унікальний майданчик для спілкування громадськості міста із ветеранами АТО/ООС, які пройшли фронт та знають на власному досвіді ціну мужності й патріотизму. Вважаю за необхідне негайно розпочати реалізацію спільної програми Управління освіти м.Рівне з ветеранською спільнотою, саме в частині патріотичного виховання молоді»,- розповів секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН.

Команда «РІВНЕ РАЗОМ», спільно з Вікторією ШИНКАРЕНКО підтримували і заклали потужний фундамент для того, аби у Рівному функціонував такий заклад як «Будинок Ветеранів». Саме ідея залучення до військово-патріотичного виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів – досить актуальна та вкрай необхідна сьогодні. Адже у нас в країні триває війна. І добре, коли азами військової справи з молоддю будуть ділитися ті, хто пройшов бойові дії і знає ціну незалежності нашої держави», – повідомила голова фракції «РІВНЕ РАЗОМ» Світлана МАРЧУК.

Предмет, який покликаний у загальноосвітніх навчальних закладах виховувати патріотичний дух у молоді має назву «Захист України». І в рамках саме цього предмету та розробки нової програми з патріотичного виховання ми сьогодні розпочинаємо реальну співпрацю із КЗ «Будинок ветеранів» РМР. Буде укладено відповідний графік, за яким школярі зможуть відвідувати Будинок Ветеранів. Для учнів 5-11 класів будуть проведені екскурсії. Окрім того, ми домовилися про те, що старшокласники зможуть виїздити на навчальні стрільби на полігон і не лише. Все це стосується реального практичного виховання молоді в тих умовах, в яких нині перебуває наша країна», – повідомив заступник начальника управління освіти міста Рівне, депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ» Василь ХАРКОВЕЦЬ.

Понеділок, 13 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

ДЮСШ №5 опинилась в скрутному становищі через необхідність ремонту покрівлі, окрім того, потрібно негайно шукати можливість оновлення матеріально-технічної бази. Поставив відповідно завдання перед новим керівником міського управління спорту негайно підготувати дорожню карту для вирішення означених проблем.

Гадаю, що напередодні дня фізичної культури та спорту маємо говорити не лише про урочисті заходи, а в першу чергу про те, як реально допомогти рівненському спорту»,- розповів Віктор ШАКИРЗЯН.

Для довідки: ДЮСШ №5 створена у 1976 році на базі спортивних секцій, які працювали при обласній раді ВДСТ «Трудові резерви».

У 1992 році було створено центральний спортивний Клуб «Гарт» та їхні школи.

Матеріально-технічна та навчально-методична база складається з кабінету директора та спортивних залів велоспорту, боксу та вільної боротьби. Загальна площа приміщення 822 м.кв.. На сучасному етапі в школі працюють такі відділення:

1 Бокс

2 Боротьба вільна

3 Велоспорт

4 Дзюдо

5 Кікбоксинг.

Вівторок, 07 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

6 вересня очільник «РІВНЕ РАЗОМ», секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН, спільно з представниками місцевої влади побував у Квасилові на території ТОВ «Морган Феніче», де відбулось відкриття нової виробничої лінії з використанням високотехнологічного німецького та норвезького обладнання.

Це потужний етап модернізації підприємства, який дає змогу створити замкнений цикл виробництва меблів, тим самим підвищити обсяг продукції в кілька разів. Діяльність такого підприємства щороку приносить Рівненській громаді мільйони надходжень у вигляді податків, створення значної кількості робочих місць для місцевих мешканців, а також сприяє залученню нових інвестицій.

Приємно бачити реальні результати спільної роботи інвесторів та органів влади», – повідомив Віктор ШАКИРЗЯН.

 В свою чергу, староста Квасилова Віта КИСІЛЬОВА зауважила, що відкриттю нового цеху передувала дев’ятирічна копітка робота на підприємстві.

За висновками експертів, завдяки новітньому автоматизованому обладнанню виробнича лінія є екологічно безпечною. Працюватиме тут близько двадцяти робітників. Загалом, станом на 2021 рік на підприємстві «Морган Феніче» створено 800 робочих місць. Працівники отримують конкурентну заробітну плату. Для розвитку громади це вкрай важливо, адже податки з доходу фізичних осіб сплачуються в бюджет Рівненської міської територіальної громади», – зазначила Віта КИСІЛЬОВА/

Понеділок, 06 Вересня 2021 / Опубліковано Новини

Депутат Рівненської міської ради, представник фракції «РІВНЕ РАЗОМ», заступник начальника управління освіти міста Рівне Василь ХАРКОВЕЦЬ усе своє свідоме життя присвятив освітній галузі.У цій статті Василь Степанович розповів з яким настроєм Рівненська міська територіальна громада розпочинає новий навчальний рік.

Пане Василю, як відбулась інтеграція освітніх закладів Квасилова в рівненську мережу?

Абсолютно безболісно. Наша освітня галузь структурована, приучена до порядку. Тому, всі три наявних квасилівських навчальних заклади вже знаходяться у нашій перспективній освітній мережі. Ми їх ввели в систему ЗНЗ. Все під контролем. Люди працюють. Їхнє керівництво є досить на високому рівні. Вони постійно беруть участь у профільних нарадах. Тобто, вони повністю інтегровані і, я думаю, що питань жодних нема і не буде.

Для довідки: станом на 2021 рік у Квасилові функціонує три освітніх заклади: Квасилівський професійний ліцей ( 62 педагогічних працівники, 720 учнівських місць),  Квасилівський НВК школа – ліцей ( 97 педагогічних працівників, 1141 учень), Квасилівський дошкільний навчальний заклад ( 71 вихователь,  335 вихованців).

Чи встигла освітня галузь міста провести всі капітальні ремонти та заплановані підготовчі роботидо нового навчального року?

Є планові ремонти, які називаються капітальними  і потребують великих асигнувань: утеплення фасадів, встановлення вікон, заміна внутрішніх каналізаційних систем, водопостачання та теплопостачання тощо.

Є і поточні ремонти. Останнім часом немає у нас такого підходу, що все має бути приведено до блиску. Звісно, те, що в наших силах –  ми це робимо. Так само, вже традиційно, згідно із наказом  управління освіти, у серпні місяці  відбуваються огляди навчальних закладів із  залученням відповідних  служб. За їх результатами формується відповідний зріз, аби ми бачили, що ми можемо планувати і пропонувати  міській раді або депутатам міської ради. Так звані передбюджетні пропозиції, аби, при розподілі бюджету на наступний рік, були виділені відповідні кошти під наші потреби.

Цьогоріч усі заклади готові до нового навчального року. Всі паспорти готові і підписані. Зараз триває другий етап, коли готуються паспорти і акти готовності стосовно теплопостачання. Зрозуміло, що є зауваження, приміром –  встановлення автоматизованих систем оповіщення. Ми свої запити подали. Але  що можливо в межах кошторисних можливостей навчальних закладів, ми його виконуємо.

    І першого вересня понад тридцять тисяч учнів  пішло до навчальних закладів. Цьогоріч ми маємо 112 класів першокласників, 3342 першачки сіли за парти і маємо понад півтори тисячі одинадцятикласників.

Цьогоріч депутатам вдалося виділити чималу суму на освітню галузь. Чи достатньо було коштів?

Тут потрібно розмежовувати. У всіх загальноосвітніх навчальних закладах  (заробітна плата і нарахування на заробітну плату) – ідуть з державного бюджету). Це так звана освітня субвенція. І вона не враховує кінцевої потреби галузі. Особливо того, що стосується поділу навчальних класів на дві групи. Припустимо – українська, англійська. Там де більше 28-ми учнів, вона має ділитися. Мінфін, як правило, це враховує по формулі із запізненням і ми програємо. Ми – маю на увазі міста обласного значення. Тому, двадцять з лишнім мільйонів ми дофінансували із місцевого бюджету – те, що мала би до фінансувати держава зі свого бюджету, оскільки це її делеговані повноваження.

Якщо ми говоримо про дошкільні навчальні заклади – сто відсотків це фінансування лягає на плечі державного бюджету. І окрім того, на наших плечах уже декілька років висить фінансування професійно технічних училищ, ліцеїв. У нас їх цьогоріч з Квасиловим – шість. І я назву суму – понад 140 мільйонів місто витратить з бюджету на фінансування професійно технічних училищ, які нам не підпорядковуються. Матеріально технічна база досі не передана, контрольні та контролюючі функції міністерство освіти передало обласним освітнім управлінням і ми до них не маємо відношення, але фінансуємо з місцевого бюджету.

Яка ситуація із вакцинуванням педагогічних працівників?

Вакцинація в Україні поки що добровільна. І вона буде залишатися добровільною. Це вибір кожного. Але ми всі розуміємо, що освітня галузь це щоденна робота із батьками, дітьми. Тому, на освіту покладаються великі надії щодо вакцинації. 36 відсотків освітян, станом на сьогодні, пройшли подвійну вакцинацію. Одноразова, припускаю, що ще буде зростати, оскільки ми щоденно робимо відповідний моніторинг для того, щоб бачити яка у нас ситуація.

В дошкільних навчальних закладах більше 25-ти відсотків працівників вже двічі провакцинувались. Тому, якщо такі показники будуть становити 80 відсотків – це дає можливість, коли не дай Бог, будуть вводитися кардинальні обмежувальні заходи на рівні  держави, таким колективам працювати в очному режимі.

Є інформація, що не вистачає підручників для учнів шостих класів. Чи вже доотримало їх місто ?

Наразі триває їх щоденний завіз. По перших класах, по новій українській школі там  стовідсоткове забезпечення. Так само і шостий клас. Це не залежить від управління освіти. Це міністерство освіти, яке проводить тендери. У них є відповідні установи, які займаються розподіленням підручників. Я думаю, що проблем там не буде.

Яка ситуація із харчуванням дітей у школах?

24 березня вийшла постанова Кабінету міністрів, якою передбачено зміну норм і підходів до харчування дітей у школах. Вони кардинально змінені. Але є період відтермінування. Адже, коли приймалась ця постанова, всі ми розуміли, що на цей рік були проведені відповідні торги на  кейтерингові послуги в наших шкільних їдальнях. Є підприємці, які виграли тендери в тій чи іншій школі і вони мають цей рік допрацювати в межах тих допустимих норм, які є. Тому, до нового року поки що норми лишаються тими, які були минулоріч.

З нового року обов’язково ці норми будуть змінюватися. Є певні вимоги. Вони пов’язані з певними видами продуктів. Припустимо – сосиску взагалі не маємо права додавати в меню. Також  обмеження солі та цукру, певних жирів. Але разом із тим, ця постанова несе в собі і додаткове навантаження на навчальні заклади і на керівників. Має бути щоденний моніторинг якості їжі. Тому, будемо поступово просуватися по цьому шляху і застосовувати ці вимоги.

Про добровільні внески. Це дуже гаряче питання. Чи має місце це зараз. Наскільки міський бюджет регулює цю ситуацію? Особливо в дитячих садках?

Законом це не заборонено. За це відповідає керівник. Він має щомісячно звітуватися. Є обов’язкова вимога чинного законодавства – на сайті закладу він має повністю звітувати про переміщення кожної копійки, як і де вона залучена. У цьому поганого нічого немає. Адже законом  передбачено  і дозволяються благодійні внески. Тільки вони мають бути акумульовані в закладі через відповідні рахунки. В основному так вони приймаються. Це вони самостійно обирають, яким чином мають обліковуватись. Я би рекомендував, що краще це робити через відкриття відповідного рахунку, для того щоби будь хто міг прослідкувати як фіксується кожна проплата. Від того як вона внесена і на які потреби використана.

Щодо спонсорських внесків на ремонти, – таких вимог не стояло, особливо у минулому році. Причина – на деякий період часу навчальні заклади були зачинені. Садочки, практично всі у досить хорошому та пристойному стані. Тому, якщо ми доведемо до кінця розпочаті справи по НЕФКО3 і НЕФКО4 і утеплимо ще декілька наших ДНЗ, то це буде чудово. Будуть повністю замінені дахи, вікна. Окрім того, по даній програмі ми цьогоріч закупили частину технологічного обладнання по дошкільним навчальним закладам.

Як Вам працюється на окрузі?

    Я є представником політичної партії «РІВНЕ РАЗОМ». У нас є своя фракція у міській раді. Ми домовилися таким чином, що у нас на Соборній, 13 діє громадська приймальня. Вона не припиняла своєї роботи. Я кажу вам як досвідчений політик. Це дуже рідко буває. Бо раніше було, зазвичай, – приймальня працювала від виборів до виборів. Ми не припиняли. Далі наша команда так само щомісяця здійснює прийом громадян. Я, припустимо, вкінці місяця маю обов’язковий прийом. Звітуємось перед громадою в соцмережах. Всі звернення фіксуються та документуються в електронному вигляді. Є громадяни, які записуються до нас через електронні засоби комунікації. Окрім того, люди знають про роботу приймальні і дуже часто заходять до нас, проходячи навіть повз.

Електронна фіксація звернень громадян дає нам можливість бачити  що можна вирішити вже, на що потрібні додаткові ресурси, що можна відкласти або стосується великих капіталовкладень тощо. Є питання, які потребують громадського обговорення. А є такі, приміром, обрізання тополь на територіях навчальних закладів, які можна оперативно та швидко вирішити.

Дякую за розмову.

За матеріалами ITVmediagroup.

Вівторок, 31 Серпня 2021 / Опубліковано Новини

За підтримки команди «РІВНЕ РАЗОМ» та Віктора ШАКИРЗЯНА у Рівному успішно завершились всеукраїнські змагання із художньої гімнастики «ЗОЛОТА ОСІНЬ»

Цього року Спортивний клуб з художньої гімнастики “Золота осінь” святкує восьму річницю з дня свого створення. З нагоди цієї події з 28-30 серпня в ДЮСШ №4 (вул. Фабрична 7) у Рівному пройшла відкрита першість з художньої гімнастики.

Участь у змаганнях взяли 15 команд з Рівненської, Хмельницької, Львівської та Вінницької областей. Впродовж трьох днів рівняни та гості міста мали змогу ознайомитись із блискавичними виступами чотирьохсот гімнасток, серед яких найменшим три роки, а найстарші – Майстри спорту України.

Відкрита першість СК “Золота осінь” – це щорічне дійство, яке проходить в місті Рівне, куди запрошуються не лише спортсменки, а й містяни та гості нашого міста.

У цьому році вперше пройшли фінали окремо серед найсильніших гімнасток кожної вікової категорії, де спортсменки поборолись за кубки СК “Золота осінь”.

Окрім того, на змаганнях були представлені не тільки індивідуальні програми спортсменок, а й групові вправи – це дуже видовищне дійство у художній гімнастиці, яке вражає своєю складністю, адже на килимі знаходиться одночасно 5 гімнасток.

Як розповіла Віце – президентка федерації з художньої гімнастики в Рівненській області ЛАРИСА ГРИГОР’ЄВА (ЛАРУС) спорт, яким вона займається впродовж багатьох років є надзвичайно видовищним та красивим. Втім, на проведення змагань на високому рівні необхідно чимало: музичне оформлення, оренда професійного покриття, прийом та поселення учасників змагань тощо.

«Ми звернулись за допомогою до команди «РІВНЕ РАЗОМ», а саме до Віктора ШАКИРЗЯНА. Реакція була миттєвою. Саме їм завдячуємо високим рівнем проведення змагань. Сподіваємось, що у цій команді ми знайшли надійного партнера, який вболіває за розвиток місцевого спорту», – повідомила ЛАРИСА ГРИГОР’ЄВА.

За результатами змагань, саме рівненські гімнастки показали високі результати:
Майстер Спорту України. кат «А» Мельник Богдана 1 місце
МСУ кат «В» Нідашковська Каріна 2 місце
МСУ кат «С» Сара Поліна 1 місце
Кандидат в Майстри Спорту 2006 р.н кат «А» Фенюк Анастасія 2 місце
КМС 2006 р.н. кат «В» Гостєва Дарія 2 місце
КМС 2007 р.н кат «А»
Ващишина Олександра 2 місце
КМС 2007 р.н кат «В» Попович Марина 2 місце
КМС 2007 р.н кат «С»

Городецька Дар‘я 1 місце
Вже цієї осені у Рівному заплановані масштабні змагання з художньої гімнастики. Турнір «ЗОЛОТА ОСІНЬ». Завдяки послабленим карантинним обмеженням очікується, що до Рівного прибуде близько шестисот учасників зі всіх куточків України, які будуть представляти орієнтовно 50 команд. Також рівненські організатори розраховують на приїзд дійсних членів Збірної України з художньої гімнастики, учасників олімпіади в ТОКІО.

Понеділок, 30 Серпня 2021 / Опубліковано Новини

Тарас Максименко керівник проєкту “Таємничі підземелля Рівного. Культурна спадщина, як елемент інтерактивного вивчення історії краю” отримав відзнаку «За заслуги перед містом ІІ ступеня» “за багаторічну плідну працю, діяльність у певній галузі, що сприяла підвищенню її авторитету, престижу, за тривалі зусилля, що увінчалися успіхом”.

Відзнаку “За заслуги перед містом ІІІ ступеня» присвоїли Вадиму Ковалю – керівнику Центру волонтерства і соціальних ініціатив «Доброчин» при факультеті здоров’я, фізичної культури та спорту Приватного вищого навчального закладу “Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука”.


Команда «РІВНЕ РАЗОМ» приєднується до привітань та бажає номінантам нових звершень та перемог!

Понеділок, 30 Серпня 2021 / Опубліковано Новини

Спортивний клуб з художньої гімнастики “Золота осінь” цьогоріч святкує 8 річницю створення клубу. В честь цієї події – 28-30 серпня в ДЮСШ №4 (вул.Фабрична 7) в нашому місті пройде відкрита першість з художньої гімнастики.
  На даних змаганнях будуть брати участь 15 команд з Рівненської, Хмельницької, Львівської та Вінницької областей. Протягом 3-ох днів змагатимуться близько 400 гімнасток, серед яких найменшим три роки, а найстарші – Майстри спорту України.

«Відкрита першість СК “Золота осінь” – це щорічне дійство, яке проходить в місті Рівному, та збирає не тільки спортсменок, а й містян та гостей нашого міста в одному залі, де юні грації показують свої високі вміння на килимі.
  У цьому році вперше відбудуться фінали окремо серед найсильніших гімнасток кожної вікової категорії, де спортсменки будуть боротись за кубки СК “Золота осінь”.

Дякуємо Віктору ШАКИРЗЯНУ за оперативну спонсорську допомогу та команді «РІВНЕ РАЗОМ». Приємно мати справу з людьми конкретних справ»,- розповіла Лариса Григорьєва
віце-президентка з художньої гімнастики в Рівненській області.

Партнери змагань – команда «РІВНЕ РАЗОМ», очільник команди – секретар Рівнеради, Віктор ШАКИРЗЯН.

Четвер, 26 Серпня 2021 / Опубліковано Новини

За результатами олімпійських ігор у Токіо, Рівне отримало двох призерів, Михайла Романчука та Олега Омельчука.

 На останньому засіданні Рівнеради, з ініціативи фракції «РІВНЕ РАЗОМ» було внесено зміни у збільшення виплат грошових винагород рівненським спортсменам.
   Втім, гордість Рівного та України потребує реакції влади і на вирішення матеріальних проблем, з якими вони звертаються!

Асфальтування дороги на вулиці Скрипника, де проживає Олег Омельчук – один із таких прикладів.
  Після зустрічі з очільником «РІВНЕ РАЗОМ», секретарем Рівнеради Віктором ШАКИРЗЯНОМ, проблема рушила з місця.

 Невдовзі вулиця спортсменів, як її називають у народі, буде заасфальтована!

«Переконаний, всебічна підтримка спортсменів, які прославляють своїми здобутками наше місто, має стати одним з пріоритетів муніципальної влади»,- вважає Віктор ШАКИРЗЯН.

ВИГЛЯД ДОРОГИ ДО:

ВИГЛЯД ДОРОГИ ПІСЛЯ:

В ГОРУ