ВІКТОР ШАКИРЗЯН ВИВЧАВ ДОСВІД МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ У ПИТАННІ ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ

    Реалізація програми «Чисте Рівне» – один із важливих кроків передвиборчих намірів політичної партії «РІВНЕ РАЗОМ», з яким очільник команди Віктор ШАКИРЗЯН та прихильники партії йшли на вибори та отримали підтримку громади. Забезпечення роздільного збору сміття, подальшої його переробки та утилізації, також ліквідація стихійних сміттєзвалищ – саме цьому питанню Віктор ШАКИРЗЯН приділяє важливе місце у своїй депутатській діяльності. Як секретар Рівнеради, пан Віктор неодноразово скликав Депутатській дні, під час яких спільно з представниками інших фракцій було заслухано досвід компаній, які спеціалізуються у переробці та сортуванні сміття. Також запрошені фахівці презентували роботу інших обласних центрів у питанні поводження з побутовими відходами.

        Нещодавно Віктор ШАКИРЗЯН ознайомився із ще одним важливим досвідом, яким з очільником команди «РІВНЕ РАЗОМ» поділились міський голова міста Хмельницький Олександр Симчишин та його заступник Микола Ваврищук.

«Надзвичайно важливо залучати передовий досвід наших колег з інших успішних міст України. Дякую нашим друзям з Хмельницької міської ради Олександру Симчишину та  Миколі Ваврищуку за приклад того, як розумно та комплексно вирішувати проблему побутових відходів, як налагодити утилізацію небезпечних відходів, як цікаво й захопливо працювати з дітьми та молоддю в напрямку організації роздільного збору сміття.Унікальний досвід, який безумовно важливо застосовувати на території нашої громади», – так прокоментував очільник команди «РІВНЕ РАЗОМ», секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН.

          Саме з 2017 року у Хмельницькому запроваджено проект “Розумне довкілля”. Його мета  –  навчити жителів міста сортувати сміття та зменшити навантаження на сміттєзвалище. Місцева влада у його реалізації заручилась залученням кредитних, підтримкою грантових коштів та фінансуванням Європейського банку реконструкції  та розвитку. На часі – будівництво сучасного сміттєпереробного заводу та рекультивація сміттєзвалища. Даний досвід є важливим і для Рівненської міської територіальної громади.

        На думку експертів, сортування сміття є важливою проблемою, яку однозначно вже пора вирішувати. Це пов’язано з тим, що у відходах є небезпечні речовини. Також сортування необхідне для вилучення відходів, які не є дуже токсичними, до прикладу пластик, але наносять дуже велику шкоду навколишньому середовищу. Сміття можна повторно переробляти, при цьому економлячи природні ресурси. Сортування, яка утворює біогаз. А з органічного сміття при правильній переробці, можна отримати джерело енергії та зменшити використання природного газу.