Округ № 1. Депутатські будні Святослава СТЕЛЬМАЩУКА та співпраця з ОСББ

Депутат від першого виборчого округу (частина мікрорайону «Ювілейний», вулиця Макарова, Луцьке кільце, МПК «Хімік»), Святослав Стельмащук налагодив постійний контакт з головами ОСББ. Про проблеми рівненських ОССБ Святослав Стельмащук знає не з газетних публікацій. Будучи вже шостий рік депутатом Рівненської міської ради, не раз побував чи не в кожному будинку на своєму виборчому окрузі, допомагаючи мешканцям владнати різного роду негаразди.

Зазвичай, проблеми скрізь одинакові, – розповідає Святослав Стельмащук. – Вони здебільшого стосуються покрівель, системи холодного та гарячого водопостачання, опалення та каналізації, ліфтів та внутрішньобудинкових мереж, міжбудинкових проїздів, дитячих та спортивних майданчиків.

На переконання міського обранця, представника фракції «РІВНЕ РАЗОМ» в Рівненській міській раді, чимало гострих питань можна вирішити завдяки спільним зусиллям. Міська влада намагається в силу своїх можливостей допомогти всім, хто й сам докладає певних зусиль, аби зробити своє життя комфортним і затишиним. На цьому Святослав Стельмащук зажди наголошує, коли до нього в громадську приймальню приходять голови об’єднань чи окремі мешканці багатоповерхівок. А приходять часто. Одні просять посприяти у проведенні благоустрою прибудинкової території, інші – ремонту житлового фонду. Депутат не залишає без уваги жодне із звернень.

Багато голів ОСББ мають зі мною постійний контакт, – каже міський обранець, – вони долучають мене до своїх груп у Viber, і я постійно в курсі всіх проблемних питань того чи іншого багатоквартирного будинку. І по будинках, де є така комунікація, видно, як розвивається округ.

      Так, за останні роки
, зі слів Святослава Стельмащука, для співвласників ОСББ «Сонячне-2016» (вул. Кн. Острозького, 4/6) відремонтували ліфт, а в ОСББ «Надія-Макарова 38» (вул. Макарова, 38) їх замінили на нові. Натомість для мешканців багатоповерхівки по вул. Кн. Острозького, 10 (ОСББ «Дружне») та Кн. Острозького, 22 (ОСББ «Князь Острозький» (вул.) – капітальний ремонт покрівель. А в ОСББ «Макарова-42» привели до ладу системи гарячого й холодного водопостачання, каналізацію, утеплили опалювальну систему, облаштували автоматичний вузол регулювання теплової енергії в межах технічного поверху.

Цьогоріч, наприклад, мені вдалося посприяти у виділенні фінансування з міського бюджету для ще десятка ОСББ мого округу, – веде далі Святослав Стельмащук. – Адже ремонт даху, ліфта чи мережі – це великі видатки, які лягають на плечі мешканців, і вони не мають стільки коштів, щоб оплатити такі капітальні роботи.

Відтак, по Муніципальній програмі сталого розвитку у 2021 році ОСББ «Теліги 49» отримає співфінансування з міського бюджету на капітальний ремонт системи холодного та гарячого водопостачання, опалення та каналізації в підвальному приміщенні, а ОСББ «Восьме Князівство» (вул. Кн. Острозького, 8) – на капремонт системи опалення, встановлення вузлів автоматичного температурного регулювання. Не залишаться без підтримки міської влади й співвласники ОСББ «Князь Острозький» (вул. Кн. Острозького, 22), які взялися здійснити капітальний ремонт системи водопостачання та каналізації. В ОСББ «Моя оселя» (вул. Макарова, 44) в рамках «муніципалки» проводять капремонт системи холодного, гарячого водопостачання, опалення та каналізації.

Взявши участь у Муніципальній програмі, ОСББ «Ювілейна 3» вирішило відремонтувати у своєму будинку систему електропостачання, а ОСББ «Дім-Макарова №52» та ОСББ «Ювілейна» ( вул. Макарова,46) – внутрішньобудинкові електромережі. Також заручившись підтримкою міста, отримають співфінансування на капітальний ремонт ліфтів, співвласники ОСББ «Вербова 46» (під’їзди №№1,2,3,4,5,6) та ОСББ «Країна» (вул. Соборна, 257).

Разом з тим, чимало мешканці багатоквартирних будинків звертаються до міського депутата за допомогою у визначенні меж прибудинкових територій та відведенні земельної ділянки для ОСББ. За його словами, мешканцям ОСББ важливо отримати право постійного користування ділянкою під своїм будинком та розпоряджатися майном й територією виключно за власними потребами.

Святослав Стельмащук поділяє таке бажання рівнян, тому як депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ»  та член постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування сприяє вирішенню і цієї проблеми.