Святослав СТЕЛЬМАЩУК про правила встановлення Тимчасових споруд (МАФів) у Рівному

Депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ», представник постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Святослав СТЕЛЬМАЩУК в ефірі телеканалу «ITVMEDIAGROUP» прокоментував ситуацію, що склалася навколо встановлення малих архітектурних споруд в районі вулиці Київської у Рівному, що поблизу супермаркету «Сільпо» та селищі Квасилів, вулиця Богдана Хмельницького.

На думку депутата, основна причина ситуації, що склалася полягає у тому, що як тільки сформувалась нова каденція депутатів, було оголошено про  розроблення комплексної схеми з розміщення Тимчасових споруд (малі архітектурні форми) на території громади. Мова йшла про розробку єдиних для усіх правил і  про порядок отримання дозволів на конкурсній основі. Водночас, деякі посадові особи знехтували цими намірами та повидавали передчасно дозволи на встановлення тимчасових споруд.

«Є земельне законодавство, в якому йдеться, що для встановлення тимчасових споруд необхідним є наявність документів на земельну ділянку. Водночас, наявний порядок встановлення тимчасових споруд, де відсутня вимога щодо наявності в особи земельної ділянки в користуванні або у власності. Тобто є законодавча колізія. Я передбачаю, що не одна така ситуація ще виникне у місті. Для цього зараз ми проводимо аудит таких споруд та виданих дозволів, – розповів Святослав СТЕЛЬМАЩУК.

   Окрім того, депутат озвучив позицію фракції «РІВНЕ РАЗОМ», членом якої він є.

«Політична партія «РІВНЕ РАЗОМ» також ініціює прийняття на сесії Рівненської міської ради рішення про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької̈ діяльності, після чого дозволи на їх розміщення будуть видаватися відповідно до затвердженого порядку та визначених схемою місць на конкурентних засадах.

Однак, насамперед, слід очистити місто від вже існуючих незаконних споруд. В минулій каденції працювала комісія щодо демонтажу малих архітектурних форм. В цій каденції теж  працює, за результатами роботи якої вже прийнято понад 400 рішень про демонтаж. Слід продумати і передбачити територію, куди будуть вивозити демонтоване. Це процес  також не простий, адже є порядок: і повідомлення осіб, які встановили ці споруди, надання їм часу, щоб вони демонтували їх самостійно тощо.

        Наші депутати від фракції «РІВНЕ РАЗОМ» в цьому процесі беруть і будуть брати активну участь. Ми маємо почистити місто від незаконних споруд. Тому що зараз виходить так –  один підприємець хоче встановити, а другий вже на тому місці поставив. Встановлюємо єдині правила і шляхом аукціону визначаємо ці місця!  Іншого виходу навести порядок у місті – я не бачу!», – повідомив депутат Рівнеради від фракції «РІВНЕ РАЗОМ», представник Постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Святослав СТЕЛЬМАЩУК.