ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ У РІВНОМУ …

    Війна в Україні дала свіжий поштовх у питанні позбавлення від символів тоталітаризму. Каральні дії рашистів по відношенню до мирного українського населення змусили владу на місцях так само холоднокровно та безкомпромісно позбавляти свої населені пункти від усього, що лише може бути пов’язане з росією та СРСР. Рівне не є винятком, а навпаки, –  одним з перших міст, яке приступило до цього. Втім, противники декомунізації і дерусифікації намагаються проштовхувати міф про начебто велику та захмарну вартість робіт для міського бюджету і для мешканців. Мовляв, вони несуть великі витрати у зв’язку з діями муніципальної влади. Це не так. Детальніше на цю тему ми поспілкувались з  адвокатом громадської приймальні «Рівне Разом» Ярославом Коноплястим.

Які фінансові витрати понесе місцевий бюджет у разі погодження депутатами Рівнеради перейменувати близько 60 вулиць у місті, назви яких пов’язані з країною агресором?

Витрати на таку «процедуру» мізерні. Слід розуміти, що зміниться лише назва вулиці, а не  місце реєстрації. Відтак юридично жодних змін мешканцям перейменованих вулиць не потрібно вносити. При бажанні Ви можете звернутися до Центру надання адміністративних послуг, де вам БЕЗКОШТОВНО внесуть у паспорт новий штамп із новою назвою вулиці. Хоча і це не обов’язково. Усі ваші документи юридично залишаються чинними і жодних змін вносити не потрібно.

Разом із  перейменуванням вулиць демонтуються і символи тоталітарного режиму. А тут яка ситуація?

До цього процесу залучаються представники комунальних служб із відповідним транспортом. Зазвичай таку процедуру виконують працівники Рівненського міськШЕУ. А ось де є бюрократичної тяганини, так це в оформленні відповідних дозволів: погодження демонтажу колишніх  пам’яток історії, виведення їх з-під цієї категорії та, зрештою, отримання дозволу на демонтаж тощо. Головне треба розуміти, що всі роботи виконуються міськими службами і комунальними підприємствами. Максимум можемо говорити про якісь мінімальні витрати на пальне для крану,  екскаватора і вантажівки. Розмови про те, що хтось на такі потреби використав велику кількість грошей  є повною нісенітницею. Вочевидь це робиться навмисно, аби зупинити цілком логічний і виправданий процес декомунізації і дерусифікації українських міст.

На завершення хотів би зазначити, що за результатами спілкування з рівнянами, більшість з них підтримують ініціативу Віктора Шакирзяна, який очолює комісію з позбавлення міста від символів тоталітаризму. Ба, чимало  задають питання – чому Рівне не зробило цього раніше? Хтозна, якби процес декомунізації і дерусифікації розпочався давно, цієї війни і не було б взагалі. Тому прийшов час відновити історичну справедливість і позбутися від символів радянського тоталітаризму. А разом з ними і від ознак багатовікової колонізації російською імперією нашої землі.