Представники “РІВНЕ РАЗОМ” взяли участь у презентації компанією “GREEN AGE”концепції щодо поводження з побутовими відходами

3 грудня організація «Green Age» –  перша компанія в Києві, яка запроваджує повноцінно сортування біовідходів та інших фракцій відходів з метою компостування та переробки, презентувала рівненським депутатам та представникам комунальних служб міста свою концепцію. Від команди «РІВНЕ РАЗОМ» у заході взяли участь секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН, депутатка Рівнеради, голова тимчасової контрольної комісії з вивчення пропозицій щодо організації переробки твердих побутових відходів Катерина МАРЧУК.

Забезпечення роздільного збору сміття, подальшої його переробки та утилізації, також ліквідація стихійних сміттєзвалищ – саме таке стратегічне завдання ставить перед собою команда “РІВНЕ РАЗОМ”. Про це чітко зазначено у передвиборчій програмі партії. З ініціативи очільника команди ВІктора ШАКИРЗЯНА вже було проведено низку зустрічей із представниками компаній, які спеціалізуються на роботі з утилізацією твердих побутових відходів, аби обрати найоптимальнішу та найефективнішу для нашої громади. Дана зустріч – одна з таких.

«Це питання, як ніколи актуальне, адже ресурс рівненського сміттєзвалища в великій мірі вичерпаний, а це може в перспективі поставити громаду у складне становище. Тому, депутати та члени тимчасової комісії, мають розуміти виклики, які стоять перед містом й шлях, яким в найближчі роки рухатиметься Рівне», – розповів Віктор ШАКИРЗЯН.

    Зі свого боку, присутній координатор стратегічних комунікацій GreenAge Віктор ТАРАН дав високу оцінку такій зустрічі. За його словами це вже третій їхній візит до Рівного, у ході якого вони зустрічаються та консультуються з депутатами, міськвиконкомом та бізнесом, аби виробити дорожню карту для міста у питанні поводження з твердими побутовими відходами.

«Окремо відмічу нараду з секретарем міської ради Віктором Шакирзяном.Приємно було бачити, що керівництво міської ради не лише настроєне конструктивно, але й має бажання оперативно включатись у роботу», – повідомив Віктор ТАРАН.

У ході зустрічі усі присутні домовилилсь, що презентація попередніх напрацювань та пропозицій для громадськості буде проведена 14 грудня.  

      Для довідки: Нещодавно GreenAge та дослідницька компанія «Active Group» провели спільну прес-конференцію на якій презентували спільне Всеукраїнське дослідження про готовність українців до сортування сміття. Так от. Декілька цікавих цифр. Понад 50% українців готові розпочати сортувати сміття – про це повідомив Андрій Єременко засновник дослідницької компанії «Active Group.» Однак через відсутність, роз’яснювальної компанії, інфраструктури та відповідних навичок вони не можуть впровадити цю важливу навичку у своє життя. 45% українців вважають, що їм на перешкоді відсутність спеціальних баків, 37% скаржаться на відсутність звичок та навичок. І лише 33% не хочуть цього робити бо не бачать сенсу.

49,5% українців сказали, що у них зміниться ставлення до представників бізнесу, які запровадять у свою роботу сортування сміття. Обираючи між двома закладами, які надать відносно рівні послуги, вони з більшою охотою підуть у кафе, ресторан чи магазин, якщо будуть знати, що власники сортують сміття. Цю тезу підтвердив Артем Миргородський, СEO компанії GreenAge, яка першою в Києві працює у цій сфері з представниками бізнесу. За його словами у клієнтів компанії (а їх уже близько 30) ситуація змінилась у кращу сторону. Окрім того він наголосив, що питання поводження з відходами у Києві доходить до критичної межі. Кожного дня 300 сміттєвозів двічі на день вивозять сміття. Загалом Київ генерує на рік понад 1,5 млн тон сміття і кількість лише збільшується. «На жаль, місцева влада не у всіх містах України займається вирішенням цього питання. Львів, Вінниця, Хмельницький – лідери процесу. До них зараз приєднується Київ та Рівне, які запросили експертів GreenAge до участі у вирішенні цього виклику,» – наголосив Віктор Таран, ГО Цифрова репутація, координатор стратегічних комунікацій GreenAge.