ЕКCПРЕС КРЕДИТИ. “ЗА” ТА “ПРОТИ”. ПОРАДИ ВІД АДВОКАТА ЯРОСЛАВА КОНОПЛЯСТОГО

Низький рівень доходів  та бажання швидко вирішити особисті проблеми фінансового характеру часто змушують наших мешканців звертатись за кредитними позиками. Здавалось би – нормальна світова практика. Втім, на превеликий жаль, України це поки стосується не цілком. А все через умови кредитування, які, зокрема, пропонують кредитні спілки, різного роду «онлайн грошові позики» тощо. Що пропонують позичальникам такі структури, чого немає у банках? І чим приваблюють наших мешканців  «оголошення на стовпах». Про це говоримо з юристом Громадської приймальні «Рівне Разом» Ярославом Коноплястим.

  • Наскільки експрес фінансові позики є справді достойною альтернативою банківській кредитній системи?

Взяти кредит у таких позичальників справді значно простіше, аніж  у банку. Для цього потрібно невеликий обсяг відповідної документації: паспорт та ідентифікаційний код. І, як результат, – необхідні  кошти ви отримаєте протягом декількох хвилин.

  • Чим приваблюють наших позичальників послуги кредитних спілок?

Позичальника приваблює саме комфортність та доступність мікрокредиту. Його можна отримати навіть не виходячи з дому.

  • На що, насамперед, позичальнику необхідно звертати увагу під час оформлення мікрокредиту?

На жаль, лише згодом громадяни починають розуміти всю проблематику «доступного кредиту». На відміну від банку, кредитна спілка надає позику просто під божевільні відсотки. Я бачив кредитний договір під 140 000% річних. Тобто, взявши мікрокредит у 1000 грн, ви, у разі у його несплати, ризикуєте згодом заплатити у десятки, а то і  сотні разів більше.

  • Чи звертаються у громадську приймальню «РІВНЕ РАЗОМ»  мешканці з такими питаннями? Які ще причини їхнього невдоволення саме від таких послуг?

   Так. До нас у громадську приймальню «Рівне Разом» неодноразово зверталися боржники таких кредитних спілок. При чому, питання були різного характеру. Трапляється, що не сама особа (боржник) бере кредит, а хтось інший, використовуючи чужі персональні дані. Саме звернення такого характеру є досить частими. Також деякі відвідувачі нашої приймальні були здивовані тим, чому саме сума їхнього боргу в рази перевищує тіло кредиту. Кожну таку ситуацію ми вивчали індивідуально та врятували не одну тисячу гривень таким людям.

  • Що порадите нашим громадянам, які все таки вирішили оформити експрес кредит?

  Порада в мене одна – не брати такі кредити, оскільки з часом заборгованість з невиплати боргу зростає у десятки разів. А якщо ви все ж наважилися на таку позику, уважно прочитайте договір  та зважте усі ризики. Коли, все таки, іншого виходу у позичальника немає, у нашій громадській приймальні ми раді будемо надати консультацію з таких питань. Адже добре проінформований громадянин – зможе підійти до таких рішень більш зважено!

     Громадська приймальня «РІВНЕ РАЗОМ» знаходиться у Рівному по вулиці Соборній,13. Телефон для попереднього запису 068 729 5556.

  • Дякую за розмову.