ЧОМУ У КВАСИЛОВІ ХОЧУТЬ МАТИ ВУЛИЦЮ ВОЛИНСЬКИХ ЧЕХІВ?

60 вулиць Рівного змінять свої назви. Таке рішення прийняли члени спеціальної комісії Рівненської міської ради. Для перейменування обрано вулиці, пов’язані з росією або СРСР. Остаточний список ще мають затвердити депутати Рівненської міської ради. Ми підготували короткі історії про новітніх Героїв та нові назви вулиць. Сьогодні наша розповідь про Квасилів та вулицю Волинських чехів.

1 ТРАВНЯ НА ВОЛИНСЬКИХ ЧЕХІВ

    Протягом 70 з гаком років у СРСР день 1 травня відзначався як свято солідарності всіх трудящих. В Україні –  як свято весни і праці. Представники Квасилова ініціювали перейменувати одну з центральних вулиць селища, яка має назву 1 травня на вулицю Волинських чехів.

ЩО ВІДОМО ?

    Між 1868 і 1880 роками на Волині у прикордонних землях між Австро-Угорщиною і Російською імперією, оселилися приблизно 16000 чехів.         Історичні джерела засвідчують, що вже на 1878 рік на Волині мешкало понад 13000 чехів, а до кінця ХІХ століття — понад 40000. 97 % чеських сімей оселилися у заснованих ними селах: Глинськ, Мирогоща, Семидуби, Молодаво, Княгинин тощо.Назви деяких населених пунктів чітко вказували на своїх засновників — волинських чехів: приміром, Новини ЧеськіМалин ЧеськийБоратин Чеський та Страклів Чеський. Місцева громада розвивалась, сюди переїжджали все нові і нові сім’ї з чеської частини Австро-Угорщини, в основному з Богемії.

     Згодом в Квасилові було відкрито першу чеську православну церкву, її священиком став Теодор Гейда. Понад 7 сотень родин чехів проживало у селищі 150 років тому. Вони створили у Квасилові хмелефабрику, пивзавод, молочарню, школу, пилораму та ще багато соціальних об’єктів. Нещодавно до 150-річчя проживання чехів-поселенців у Квасилові на тамтешньому будинку культури відкрили меморіальну дошку. Як розповідає голова місцевої спілки волинських чехів, у Квасилові проживало 769 родин. Зараз тут проживає 10 з них. З проживанням чехів у Квасилові пов’язують економічне та культурне піднесення селища. Сьогодні влада Квасилова та чеська громада підтримують та розвивають добросусідські відносини.