18 жовтня представники команди «РІВНЕ РАЗОМ» спільно з депутатами Рівнеради та небайдужими рівнянами під стінами Рівненської ОДА вийшли на мітинг, аби висловити своє невдоволення відносно тієї енергетичної політики, яку проводить керівництво держави

«Рівнерада на найближчому засіданні скасує рішення виконкому щодо тарифів на опалення для рівнян, а також розгляне можливість додаткової компенсації частини тарифу з міського бюджету. Це наша спільна позиція з представниками п’яти фракцій Рівнеради. Ми маємо зробити все, аби пом’якшити для людей катастрофічний ефект від такого стрімкого зростання тарифів», – повідомив секретар Рівнеради, очільник команди «РІВНЕ РАЗОМ» Віктор ШАКИРЗЯН.

Згідно із новим тарифом для населення за тепло, рівняни повинні сплачувати 2725,21 грн/Гкал. Попередньо було 1913,16 грн/Гкал.

Як вдалося з’ясувати, такий тариф члени виконкому змушені були погодити, аби не зірвати початок опалювального сезону і розпочати подачу тепла в оселі мешканців вчасно. Втім, стає очевидним – якщо не буде компенсації з державного бюджету чи не виділено жодної субвенції, то тисячі мешканців Рівного опиняться за межею бідності.

Окрім того, як повідомляє влада міста, запропонований урядом Меморандум пропонує зберегти старі занижені тарифи, а різницю вартості тарифу на опалення, фактично нестачу грошей – повністю перекласти на місцеві бюджети. Для Рівного ця різниця в тарифах складає близько 300 мільйонів. Фактично бюджет розвитку міста зникає. Це означає, що впродовж року відсутні ремонти, благоустрій, розвиток закладів соціальної сфери. Тому, ключовим завданням сьогодні є захист людей в холодну пору та збереження міського бюджету розвитку. Громада готова перенаправити частину коштів і компенсувати різницю, але залишити місто без перспектив розвитку, – цього допустити не можна!

«Центральна влада мусить піти назустріч і теж шукати кошти на компенсацію зростання тарифів, виділяти субвенції для громад. Спільними зусиллями будемо до останнього відстоювати інтереси рівнян. Ми вже шукаємо можливості компенсації різниці в тарифах та підготували проект рішення про скасування підвищення тарифів, які прийняв виконком, – наголосив секретар Рівнеради Віктор ШАКИРЗЯН.

Мітингувальники залишили стіни Рівненської ОДА, але наголошують, що готові оголосити безстроковий протест, поки очільник області не зрозуміє, що слуги народу повинні служити саме народу.


Онлайн трансляція зустрічі міської влади Рівного з головою Рівненської ОДА щодо встановлених тарифів на теплопостачання у Рівному: https://www.facebook.com/100003186135070/videos/1867254960121677/